Nahoru!

Magie stínů

Takzvaná šedá škola je v centru zájmu především zlodějů, vrahů a lupičů. Opět se jedná o společensky odmítanou kategorii magie, která může snadno vést k upálení či mučení. Její užití v civilizaci se doporučuje velmi omezovat.

 

NEVIDITELNOST

(Mysl 8 – Mysl 16 a Rychlý styl)

Nejdříve poskytuje pouze výhodu pokud se ukrýváš ve stínu. Na dalších úrovních se měníš ve stín, dále se stáváš neviditelným. Pokud zaútočíš, tak kouzlo zrušíš. Na mistrovské úrovni se staneš neviditelným a můžeš i útočit.

 

TMA

(Mysl 8 – Mysl 20)

Na první úrovni kouzla dokážeš na malý prostor seslat šero, dále tmu, ve které ale nevidíš. Na vyšších úrovních ve tmě začínáš vidět.Na mistrovské úrovni dokážeš seslat tmu na velký prostor, v této magické tmě nikdo jiný kromě tebe nevidí ani neslyší a může podlehnout strachu.

 

KOČIČÍ HBITOST

(Mysl 12 – Mysl 16 a Rychlý styl)

Kouzlo dočasně zvýší hbitost. Dalšími úrovněmi sílí a dodává kočičí drápy, oči, nakonec dojde na mistrovské úrovni k proměně v černou kočkovitou šelmu, která je nadpřirozeně obratná a rychlá.

 

BLESKOVÝ ÚTOK

(Mysl 8 – Mysl 16 a Rychlý styl)

Zpočátku ti kouzlo dá menší bonus k ÚČ, následně větší bonus, pak se stane tvůj útok tak rychlým, že se nepřítel ani nestihne bránit (neháže si na obranu, pouze se odečítá kvalita zbroje). N vyšších úrovních tě kouzlo přenese za útočníkova záda, tak že útočíš s velkým bonusem. Na mistrovské úrovni ti kouzlo umožní, přenes se z velké vzdálenosti (asi 10m) za útočníkova záda.

 

PREDÁTOR

(Mysl 14 – Mysl 20 a Rychlý styl)

Na první úrovni pomocí tohoto kouzla dokážeš vycítit přítomnost magických tvorů (i nemrtví). Na dlaších úrovních ti kouzlo zvýší bojové vlastnosti (ÚČ, OČ, rychlost). Na mistrovské úrovni ti ztmavne kůže, přítomnost magických tvorů cítíš i bez použití kouzla, nižšší formy z tebe mají strach a máš velké výhody při boji s nimi.

 

STÍN

(Mysl 18 – Mysl 28)

Toto kouzlo na první úrovni povolá stín, který zraňuje všechny v jeho dosahu. S rostoucí úrovní kouzla dokážeš povolat silnější stíny. Na mistrovské úrovni vyvoláš několik mocných stínů, které vysávají duše z každého, kdo se mezi ně dostane.