Pojednání o minerálních komponentách

Výňatek z žurnálu ctihodného Jerroda Farijského, předního specialisty na minerální mutace.

Cítil jsem potřebu shrnout něco z vědomostí, jež jsem za ta léta nabyl, už jen s ohledem na expedici, jíž se chystám zúčastnit. Ať již víte či ne, mutace GORU nepůsobí jen na živé organismy, ale odráží se i ve struktuře minerální, ba co víc, někteří se domnívají, že se zrcadlí v samotné struktuře vesmíru. Během mnoha let, kdy se mutace šířila krajem, byli jsme svědky změn všeho, čeho se dotkla. Nejprve jsme pozorovali změny na organismech živých, protože jejich životnost a odolnost je nízká, nicméně někteří z nás si všimli, že ta mutace postihuje i objekty, řekněme, trvalejší.

Můžeme se domnívat – a já osobně se domnívám – že mutace propůjčuje všemu, čeho se dotkne, zvláštní schopnosti. U různých přírodních objektů se to projevuje různě, u minerálních komponent pak získáním jistých magických předpokladů.

Nechtěl bych zabíhat do velkých detailů, ale jsou náznaky, že zde existuje jistý řád, to však by měla prověřit – anebo vyvrátit – ona expedice, o níž jsem mluvil. Zkrátka a dobře, minerální komponenty můžeme rozdělit podle jejich reakce s krystalony do pěti základních skupin.

1. minerály amorfní – tyto minerály s mutací nijak nereagují. Patří sem Obsidián, Jaspis, Opál, Achát a další, méně časté.

Má teorie je taková, že tyto minerály jsou starší než samotné krystalony. Jak víme, OLIRU zde není odjakživa a tudíž můžeme předpokládat, že ani GORU zde není od prvopočátku, i když jistě daleko déle, než kdokoli z nás pamatuje.Obsidián je příkladem prastarých minerálů a stejně i acháty jsou prastaré. Pokud je tato teorie správná, je možné, že i jiné věci vysokého stáří budou účinkům krystalonů imunní.